Mali volonteri obilježili Svjetski dan činjenja dobrih djela

Autor: Valerija Živković, 5. 5. 2024.

U povodu Svjetskog dana činjenja dobrih djela, koji se održava svake godine 14. travnja, učenici Osnovne škole Satnica Đakovačka, članovi izvannastavne aktivnosti „Mali volonteri“ zajedno s vjeroučiteljicom Anitom Božić, 22. travnja posjetili su Udrugu za psiho – socijalne potrebe “Amadea” u Đakovu.

Udrugu vode Milosrdne sestre svetog Križa. Udruga je otvorena 3. listopada 2010. godine s ciljem pružanja psiho – socijalne podrške cjelokupnoj populaciji – djeci, mladima, obiteljima, starim i bolesnim osobama. Izvaninstitucionalnim nastojanjima želja udruge je ispuniti potrebe današnjih ljudi, uključujući preventivnu i edukativnu, integrativnu i terapijsku, socijalnu i duhovnu dimenziju osobe. Glavna aktivnost koju provode je Dnevni boravak za starije i osamljene osobe.

Naši učenici pripremili su prigodni igrokaz za korisnike boravka. Razveselili su korisnike i prigodnim poklonima, a najviše svojim osmjesima i druženjem s korisnicima.

Učenici su zatim posjetili i Misijski centar Đakovačko-osječke nadbiskupije gdje su donirali novčani prilog za školovanje dvoje učenika u afričkoj misiji Tatale, u Gani. Novčani prilog učenici su prikupili volonterskim akcijama u školi (adventski sajam i dr.).

Učenici "Mali volonteri" sudjeluju u eTwinning projektu "Na putu dobrote 5/On the path of a kindness 5" čiji je cilj stvoriti aktivne i odgovorne članove razreda, škole i lokalne zajednice koji razumiju i poštuju svoj osobni i lokalni identitet te cijene različitosti, uključujući tradicionalne vrijednosti poput Adventa i Uskrsa, kao i to da učenici postanu svjesni potreba svih članova zajednice, aktivno se uključe te doprinose "zrncima dobrote".

« Listopad 2024 »

Osnovna škola Satnica Đakovačka / , Satnica Đakovačka / os-satnicadjakovacka.skole.hr / ured@os-satnicadjakovacka.skole.hr